Przykładowy wpis 1

Przykładowy wpis 2
Maj 10, 2016
Przykładowy wpis 3
Kwiecień 6, 2018

W dniu 28 października 2017r. otwarty został po modernizacji kompleks basenowy Rodzinna Pływalnia w Białymstoku przy ulicy Stromej 1A. Nasza firma pełniła funkcję Inżyniera Kontraktu nad zadaniem. Wartość robót przekraczała 20mln.

Z części basenowej i wypoczynkowej może korzystać łącznie 130 osób. Basen pływacki ma długość 25m, sześć torów, słupki startowe i trampolinę. Atrakcją w części wypoczynkowej jest grota solna o powierzchni 26m2 mieszcząca do 15 osób. Ściany wykończone elementami granitowymi, cztery podgrzewane siedziska obłożone mozaiką, halogenerator wytwarzający suchy aerozol solny, który przenikając do płuc oczyszcza drogi oddechowe, łagodzi stany zapalne i zdecydowanie poprawia zdrowie. Mikroklimat panujący w grocie przypomina ten nad morzem, i tak też działa na organizm. Poprawia przemianę materii, uspokaja układ nerwowy. Sól oczyszcza skórę, chroni ją przed wolnymi rodnikami, pomaga w odchudzaniu. Nastrojowe oświetlenie dopełnia wypoczynkowy charakter groty solnej.

"Poza grotą są także sauna sucha, łaźnia parowa, deszczowce zimny i ciepły, wiadro bosmana oraz studnia lodowa wytwarzająca kostki lodu. W pomieszczeniu obok jest tepidarium, gdzie można wygodnie odpocząć przy muzyce relaksacyjnej na podgrzewanych leżankach i tzw. Słoneczna łąka gdzie bez względu na porę roku cieszyć się można kąpielami słonecznymi. 

"Obok strefy SPA jest duży basen, dwie wanny jacuzzi, brodzik dla dzieci z licznymi atrakcjami o powierzchni 120m2 i głębokości wody nieprzekraczającej 30cm.

Zjeżdżalnia jednoosobowa o średnicy wewnętrznej 100 cm, długości około 63 m (plus wanna hamowna) i wysokości startu około 7,5 m. Jest też – jedyna w regionie – zjeżdżalnia pontonowa o szerokości wewnętrznej 240 cm, długości około 113 m (plus wanna hamowna), a miejsce startowe znajduje się na wysokości 9,80 m. z której będzie można zjeżdżać na jedno- lub dwuosobowych pontonach. Zjeżdżalnie zróżnicowane pod względem długości, przekroju i stopnia doznań, gwarantują wysoki poziom wrażeń i emocji dla każdej grupy użytkowników.

"Kolejną nowością zastosowaną na Pływalni Rodzinnej jest basen z dnem ruchomym o głębokości do 3,5 m, o wymiarach 6,5 m x 12,5 m, wyposażony w trzy tory i słupki startowe oraz trampolinę. Powierzchnia lustra wody to ok. 81 m2. Dodatkowo niecka posiada liny torowe, słupki i drabinki zejściowe z dwustronnymi poręczami ze stali nierdzewnej. Jest to jedyny tego typu basen na Podlasiu. Możliwość regulowania głębokości wody pozwala na prowadzenie wszelkich form aktywności w wodzie. Położenie platformy ruchomego dna dostosowywane jest do rodzaju zajęć, wzrostu i umiejętności uczestników. Dzięki temu w kilka minut basen można zmienić w miejsce do aerobiku, w basen do nauki pływania dla różnych grup wiekowych, lub skoków z trampoliny. W godzinach nocnych platforma ustawiana jest na poziomie plaży basenowej i stanowi przykrycie niecki. W ten sposób zmniejsza się nakłady energetyczne na podgrzanie wody i generuje oszczędności.Należy tez wspomnieć, że obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do budynku można dostać się za pomocą rampy. Wewnątrz przewidziano windę obsługującą parter i poziom przyziemia, kabina z przyciskami opisanymi językiem Braille’a i informacją głosową.

1 Komentarz

  1. A WordPress Commenter napisał(a):

    Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *