Materiały do produkcji prefabrykatów betonowych

Prefabrykaty betonowe pozwalają znacznie przyspieszyć prace budowlane i zwiększyć ich efektywność. Aby takie gotowe elementy dobrze pełniły swoją rolę, muszą być wykonane z najwyższej klasy materiałów.

Materiały do produkcji prefabrykatów betonowych używanych w budowie dróg

Jednymi z częściej stosowanych prefabrykatów są gotowe płyty betonowe, których używa się do układania różnego rodzaju nawierzchni. Do budowy płyt drogowych wykorzystywany jest wysokiej klasy beton, odporny na trudne warunki zewnętrzne, takie, jak np. silne obciążenia. Dodatkowo zbrojenie przygotowywane jest zarówno z góry, jak i z dołu. Z jednej strony używana jest do tego celu wytrzymała siatka, z drugiej pręty. Zbrojenie oraz klasę betonu można dopasować indywidualnie do potrzeb klienta.
Do budowy płyt chodnikowych czy ażurowych wykorzystywane są wysokiej klasy mieszanki betonowe. Taki materiał stanowi gwarancję, że utworzona za pomocą prefabrykatów nawierzchnia będzie wytrzymała i odporna na uszkodzenia oraz warunki atmosferyczne.

Materiały do produkcji prefabrykatów stosowanych w budowie domów

Prefabrykaty betonowe są niezastąpione przy budowie domów – z prefabrykatów produkowane są niektóre elementy konstrukcyjne. Aby budynek był wykonany solidnie, do produkcji tych elementów używa się najlepszych materiałów. Do tworzenia stropów stosowane są belki betonowe wzmocnione kratownicą oraz lekkie pustaki. Nadproża z kolei wykonuje się z wysokiej klasy betonu, którego zbrojenie zawsze dopasowane jest do długości elementu betonowego.
Budowę domu można usprawnić, kupując gotowy system kominowy. Do jego produkcji stosowane są gotowe obudowy, które cechuje wyjątkowo niewielki ciężar. Dzięki temu montaż, nawet na dużych wysokościach, nie jest uciążliwy i nie wymaga używania ciężkiego sprzętu.

Ogrodzenia, podmurówki, fundamenty – materiały do produkcji betonowych prefabrykatów

Niezmiernie ważnym elementem w budowie domu są jego podstawy. Dlatego bloczki betonowe, służące do produkcji fundamentów, powinny być wykonane z najlepszego jakościowo betonu. Mieszanka betonowa umieszczana jest w specjalnej formie i poddana wibroprasowaniu. Skutkiem tego procesu jest wysoka odporność na ściskanie.

Również do budowy podmurówek czy elementów ogrodzeń stosuje się bloczki wyprodukowane z najlepszego jakościowo betonu. Jest on wytrzymały, odporny na naciski i pękanie.

Aby prefabrykaty betonowe rzeczywiście ułatwiły budowę, przy zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na jakość materiałów, z których zostały wyprodukowane.