koparka MST

Beton: Krótka historia

Beton- jeden z najczęściej używanych materiałów budowlanych zdaje się otaczać nas od zawsze. W pewnym sensie prawie tak było. Najwcześniejsze znaki używania go, datuje się na 6500 lat p.n.e. Od tego czasu technologia produkcji zmieniła się diametralnie.

Najważniejszy materiał budowlany w historii

Dzisiaj znajdziemy go praktycznie w każdym otaczającym nas budynku i infrastrukturze, której używamy na co dzień. Stosowanie betonu znacznie spadło od upadku Cesarstwa Rzymskiego, jednak wróciło do łask dopiero w XVIII w. Było to spowodowane odkryciami Johna Smeatona, który dotarł do wielu technik stosowanych przez starożytnych rzymian i wynalazł wapno hydratyzowane.

Prace Smeatona

Prace Smeatona były kamieniem milowym w rozwoju betonu używanego dzisiaj. Nasza dzisiejsza wiedza na temat tego materiału pozwala na dodawanie różnych składników, które znacznie polepszają właściwości betonu i pozwalają stosować go w jeszcze większej ilości branż. Aby dowiedzieć się więcej, na temat naszych wyrobów produkowanych z właśnie tak przygotowanego materiału zapraszamy do naszej zakładki „produkty”, którą znajdziecie Państwo na: https://madax.net.pl/produkty